Niedziela, 21 Lipiec 2019
Znajdujesz się: Strona Główna/ Budownictwo
fBudownictwo - materiały


Drodzy uczniowie, na tych stronach wasi nauczyciele będą zamieszczać dla Was materiały z zakresu budownictwa. Miłej lektury:)


informacje odnośniki pliki do pobrania

Technik budownictwa

Zawód technika budownictwa poszukiwany jest w Polsce oraz w krajach Unii Europejskiej Absolwenci technikum budowlanego są bardzo dobrze przygotowani do podjęcia nauki na studiach, w szczególności na kierunkach budownictwo, geodezja, architektura, inżynieria środowiska, czy gospodarka przestrzenna, a ponadto dzięki tytułowi technika mają ułatwiony start w karierze zawodowej. Dyplom technika jest wydawany w języku polskim oraz angielskim, dzięki czemu jest honorowany w Polsce i w krajach Unii Europejskiej.

Nasi absolwenci potrafią organizować i prowadzić prace budowlane oraz kontrolować i oceniać jakość wykonywanych robót. Uczymy projektować i wykreślać rysunki architektoniczno-budowlane. W trakcie nauki uczniowie samodzielnie wykonują projekt budynku jednorodzinnego oraz poznają tajniki kreślenia za pomocą komputera z użyciem programu AutoCAD. Kolejną ważną umiejętnością nabywaną w technikum budowlanym jest kosztorysowanie. Uczniowie uczą się korzystać z programów komputerowych używanych przy kosztorysowaniu. Poznają nowoczesne rozwiązania stosowane w budownictwie, które dbają o środowisko naturalne np. kolektory słoneczne, pompy ciepła czy przydomowe oczyszczalnie ścieków. Uczniowie nabywają umiejętności wykonywania pomiarów geodezyjnych stosowanych na potrzeby budownictwa. Uczą się obsługi podstawowych instrumentów geodezyjnych np. niwelatora, teodolitu czy węgielnicy.

Mamy już dziesięcioletnie doświadczenie w kształceniu techników budownictwa. Wysoki poziom nauczania potwierdzają sukcesy uczniów „Osiemdziesiątki” na Olimpiadzie Wiedzy i Umiejętności Budowlanych oraz bardzo dobra zdawalność egzaminów potwierdzających kwalifikacje zawodowe. Większość naszych absolwentów z powodzeniem kontynuuje naukę na studiach i z sukcesami radzi sobie w pracy zawodowej. Do nauki w technikum budowlanym zachęcamy dziewczęta oraz chłopców lubiących rysować i mających zainteresowania techniczne. „Osiemdziesiątka” współpracuje z wieloma przedsiębiorstwami budowlanymi, biurami projektowymi oraz urzędami, w których nasi uczniowie mogą odbywać praktykę zawodową.

Przygotowanie zawodowe technika budownictwa pozwala na podjęcie pracy w:

  •  przedsiębiorstwach budowlanych
  •  biurach projektowych i kosztorysowych
  •  hurtowniach materiałów budowlanych
  •  urzędach administracji państwowej i samorządowej
  •  spółdzielniach mieszkaniowych
  •  wytwórniach prefabrykatów budowlanych
  •  założonej przez siebie firmie budowlanej

Projekt i implementacja strony: A. Adamczyk
Administrator Web & DBMS: P. Chlebowski,
R. Kamiński, M. Janiak, R. Kozłowski

Pod kierunkiem nauczycieli: K. Kocimska
Zespół Szkół CKP @2019