Czwartek, 21 Listopad 2019

Osiemdziesiątka też zaczęła wakacje
Dodane: Admin
2019-06-21
W imieniu starosty nagrody wręczyła dyrektor Powiatowego Zespołu Edukacji Urszula Opasiak. Otrzymali je 4 uczniowie z najwyższymi średnimi w każdym typie szkół. W Technikum Miłosz Fijołek z IIct , tu konkurencja była bardzo duża, ponieważ 4 osoby miały średnie powyżej 5,00. W liceum nagrody powędrowały do Patrycji Grochowskiej i Oliwii Włodarskiej, natomiast w Szkole Branżowej I Stopnia do Julii Boryszewskiej.
Dyrektor Urszula Opasiak pogratulowała nie tylko uczniom, ale również dyrektor Julii Jakubowskiej. Szkoła złożyła wniosek o udział w programie Erasmus Plus i wniosek zyskał akceptację i zdobył 100 punktów na 100 możliwych ,dzięki temu w nowym roku szkolnym uczniowie będą mogli wyjechać na dwutygodniowe staże zawodowe do Grecji. Pojedzie grupa 35 uczniów technik budownictwa, technik mechanik, technik logistyk i technik informatyk oraz 4 opiekunów. Rekrutacja do udziału w projekcie odbędzie się we wrześniu. Program Erasmus Plus to nie jedyny, który szkoła realizuje, właśnie finalizowany jest projekt Zawodowcy na start we wrześniu zostanie posumowany. Dyrektor Urszula Opasiak zapowiedziała też, że od nowego roku szkolnego wejdzie do ZS CKP projekt marszałka województwa mazowieckiego, projekt o wartości około 3 milionów złotych. Dla szkoły oznacza to kolejne staże zawodowe i środki finansowe na wyposażenie pracowni zawodowych. To nie koniec zmian, jakie czekają uczniów i nauczycieli. Od nowego roku szkolnego w Osiemdziesiątce będzie dziennik elektroniczny. Takie zapowiedzi usłyszeli uczniowie podczas uroczystości zakończenia roku szkolnego.
Ale najważniejsze tego dnia były nagrody i wyróżnienia. Dyrektor Julia Jakubowska wręczyła około 100 nagród książkowych doceniając osiągnięte przez uczniów wyniki w nauce. Wyróżniono również sportowców Osiemdziesiątki specjalne dyplomy otrzymało 66 uczniów pod względem sportowym to był bardzo udany rok, wyróżnienia i medale sypały się jak z rogu obfitości. Prezenty otrzymali też najlepsi uczniowie kształcący się w zawodzie technik urządzeń dźwigowych, patronat nad tymi klasami objęła firma Schindler Polska Sp. z o.o., którego przedstawicielka była obecna na uroczystości zakończenia roku szkolnego i wręczyła uczniom cenne prezenty.
Uczniowie rozpoczęli wakacje, ale szkoła nadal tętni życiem, ponieważ trwa rekrutacja do klas pierwszych. W tym roku startuje podwójny rocznik, w drugiej połowie lipca wszystko będzie jasne listy uczniów przyjętych do szkoły zostaną udostępnione. A na razie udanych wakacji.
Grażyna Bolimowska-Gajda

Projekt i implementacja strony: A. Adamczyk