Talent i głos, który zachwyca

Julia Matczak uczennica Osiemdziesiątki z trzema nagrodami w VIII edycji konkursu Sochaczew Rozśpiewany. Podziękowania dla szkoły za udział jej uczniów w obecnej i poprzednich edycjach konkursu.

Galę finałową mogliśmy oglądać 17 stycznia w Sochaczewskim Centrum Kultury. Jury było jednogłośne Julia wyróżniała się na tle pozostałych uczestników konkursu i to ona właśnie otrzymała nagrodę główną w konkursie, nagrodę publiczności i nagrodę Radia Sochaczew.

– Ma wielki talent, wielki dar od Boga w postaci pięknej barwy głosu, dojrzałego głosu, który potrafi kontrolować – mówiła Justyna Panfilewicz wokalistka, przewodnicząca jury po ogłoszeniu wyników. A głos to połowa sukcesu i jeśli Julia napotka na swej drodze kogoś, kto będzie komponował dla niej piękne piosenki, odniesie sukces. Już podczas warsztatów muzycznych, które Justyna Panfilewicz prowadziła z uczestnikami konkursu Julia zwróciła jej uwagę i, jak zauważa, tylko czekała na to, jak zaprezentuje się na scenie, czy powtórzy to, co zrobiła na warsztatach. Nie zawiodła się. To był jeszcze lepszy występ od tych, które mogła obserwować na próbach.

Publiczność konkursowa była pod wrażeniem występu Julii, ona zaistniała w taki sposób na scenie, że słuchacze ulegli jej urokowi. Docenili nie tylko piękną barwę głosu, ale również jej muzykalność, wdzięk i muzyczną aurę, którą wypełniła się sala. A to wszystko za sprawa piosenki Tiny Turner What’s love got to do with it.

Julia nie kryła wzruszenia i radości ze zwycięstwa, którego jak mówi – nie spodziewała się, ponieważ inni uczestnicy konkursu, czyli jej koleżanki i kolega prezentowali się również bardzo dobrze. Nagroda główna, Grand Prix to 1500 złotych, nagroda Radia Sochaczew 500 złotych i nagroda publiczności – ogromna maskotka. Jak zwyciężczyni planuje wydać zdobyte w ten sposób pieniądze? Najprawdopodobniej na warsztaty muzyczne, ponieważ chce się rozwijać i doskonalić swoje umiejętności wokalne.

Julia jest uczennicą pierwszej klasy Liceum Ogólnokształcącego w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Praktycznego w Sochaczewie, ponadto uczęszcza do Państwowej Szkoły Muzycznej w Sochaczewie. Uczestniczyła w ubiegłorocznej edycji konkursu Sochaczew Rozśpiewany, przetarła więc swój szlak muzyczny i w tym roku miała już większe doświadczenie. W przyszłości chciałaby zostać muzykiem, jest puzonistką, ponadto gra na kontrabasie i saksofonie, pragnie rozwijać swoje umiejętności wokalne i instrumentalne. Na razie ma za sobą 5 lat szkoły muzycznej. Jak mówi mama Julii, od dziecka Julka chciała grać i śpiewać i teraz realizuje swe marzenia. Życzymy jej wielu sukcesów , spełnienia marzeń i mamy nadzieję, że jeszcze o niej wiele razy usłyszymy. Na razie Julka występuje w kilku zespołach muzycznych, również w Osiemdziesiątce tworzy taki zespół razem z Mateuszem Gaworem zwycięzcą ubiegłorocznej edycji konkursu Sochaczew Rozśpiewany, w tym roku Mateusz jako laureat już nie mógł wystąpić w konkursie – ale otworzył go piosenką The Final Countdown. W konkursie uczestniczyła również inna uczennica Osiemdziesiątki Wiktoria Fabisiak, co prawda nagrody nie zdobyła, ale pozostawiła po sobie bardzo dobre wrażenie. Jest na początku swej edukacji muzycznej i z pewnością będzie, jak zapewniła, rozwijała swoje umiejętności muzyczne.

Organizator konkursu, Sochaczewskie Centrum Kultury, docenił uczniów szkoły przekazując podczas uroczystej gali finałowej, podziękowania i wyrazy uznania zarówno dla uczestników obecnej i poprzednich edycji, jak też dla dyrekcji i nauczycieli.

gbg

Zdjęcie szkoły ZSCKP
Zespół Szkół Centrum Kształcenia Praktycznego w Sochaczewie
ul. Józefa Piłsudskiego 51
96-500 Sochaczew

BIP

Logo BIP

Gazetka Cichacz2

Logo Cichacz2

Projekty międzynarodowe

Logo projektów międzynarodowych

Medal Pamiątkowy „Pro Masovia”

Pro Masovia

Kontakt

Telefon: (46) 862-23-26
Email: sekretariat_ckp@zsckpsochaczew.edu.pl

logo-sck
logo-wuzetem
logo-wat
logo-schindler
logo-mfo
logo-lotams
logo-dhl

Copyright 2020 © Michał Janiak & Radosław Kozłowski