Garbolewski wspiera swoich maturzystów

Maturzyści w ZS CKP nie tylko są przygotowywani przez swoich nauczycieli do egzaminów maturalnych, ale otrzymują także wsparcie w wyborze kierunku dalszego kształcenia. Odbywa się ono na trzech płaszczyznach. Klasy maturalne uczestniczą w spotkaniach z przedstawicielami uczelni na terenie szkoły, udają się na Międzynarodowy Salon Edukacyjny PERSPEKTYWY do Warszawy i spotykają z pracownikami firm i instytucji, które działają na lokalnym rynku, by poznać ich oferty pracy.

27 lutego 2020 roku przyszli absolwenci Garbolewskiego odbyli spotkanie z żołnierzami 39 Dywizjonu Rakietowego. Pan kapitan Bartosz Rożek i pan plutonowy Tomasz Rosłoniak zachęcali zarówno chłopców, jak i dziewczęta, żeby pomyśleli o związaniu swojej zawodowej przyszłości z wojskiem, a konkretnie z jednostką w Bielicach. Zwracali uwagę na fakt, że jest to pewna praca, dobrze płatna i oferująca wiele możliwości. Przedstawili zalety i wady zawodu żołnierza, oraz omówili warunki, które trzeba posiadać, żeby móc wstąpić do Korpusu Sił Powietrznych.

Przed naszymi maturzystami wybór zawodu, a nie zawsze jest on prosty. Nietrafione decyzje zdarzają się bardzo często. Wynika to zwykle z faktu, iż praca marzeń bardzo rzadko pokrywa się z zapotrzebowaniem na rynku, a co za tym idzie dobrą płacą. Tymczasem wojsko wydaje się łączyć te elementy, a nasi absolwenci, zwłaszcza technikum, posiadają umiejętności, które już na starcie stawiają ich w uprzywilejowanej pozycji. Może warto zatem pomyśleć o wstąpieniu do armii?

Zdjęcia zrobione przez Szkolne Koło Fotograficzne

Zdjęcie szkoły ZSCKP
Zespół Szkół Centrum Kształcenia Praktycznego w Sochaczewie
ul. Józefa Piłsudskiego 51
96-500 Sochaczew

BIP

Logo BIP

Gazetka Cichacz2

Logo Cichacz2

Projekty międzynarodowe

Logo projektów międzynarodowych

Medal Pamiątkowy „Pro Masovia”

Pro Masovia

Kontakt

Telefon: (46) 862-23-26
Email: sekretariat_ckp@zsckpsochaczew.edu.pl

logo-sck
logo-wuzetem
logo-wat
logo-schindler
logo-mfo
logo-lotams
logo-dhl

Copyright 2020 © Michał Janiak & Radosław Kozłowski