Matematyka po angielsku

30 stycznia br. uczniowie klasy IVet po raz trzeci wzięli udział w lekcji z cyklu „Matematyka po angielsku”. Lekcję otwartą, której tematem była matematyka w ujęciu realistycznym i historycznym. Jak zwykle przygotowały i poprowadziły p. Grażyna Mroczkowska i p. Dorota Golis. Najpierw, wchodząc do klasy, wcześniej wyznaczeni liderzy grup odczytali za pomocą kodu QR nazwę i skład swojej grupy. Następnie, 5 grupach uczniowie rozwiązywali dwa zadania na obliczanie pola i objętości figur geometrycznych. Potem, liderzy grup wyznaczali dwie osoby ze swojej grupy, aby zaprezentowały definicje figur płaskich i przestrzennych w języku polskim i angielskim (każda z grup prezentowała definicję figury, która była jej nazwą). Kolejnym elementem lekcji było wyznaczenie nowych grup eksperckich (po jednej osobie z poprzedniego składu grup), w których uczniowie wyjaśniali sobie jak rozwiązywali zadania. Na koniec, uczniowie powrócili do poprzednich grup, aby zmierzyć się z internetowym quizem Kahoot w j. angielskim, dotyczącym wiadomości o nagrodach matematycznych. Materiały na temat Medalu Fields’a i Nagrody Abela klasa otrzymała wcześniej droga mailową (tu zastosowano metodę lekcji odwróconej). Uczniowie świetnie ze sobą współpracowali i dobrze poradzili sobie z rozwiązaniem zadań. Dla wszystkich była to dobra zabawa i znakomita okazja do połączenia umiejętności językowych z wiedzą i umiejętnościami matematycznymi.

Zdjęcie szkoły ZSCKP
Zespół Szkół Centrum Kształcenia Praktycznego w Sochaczewie
ul. Józefa Piłsudskiego 51
96-500 Sochaczew

BIP

Logo BIP

Gazetka Cichacz2

Logo Cichacz2

Projekty międzynarodowe

Logo projektów międzynarodowych

Medal Pamiątkowy „Pro Masovia”

Pro Masovia

Kontakt

Telefon: (46) 862-23-26
Email: sekretariat_ckp@zsckpsochaczew.edu.pl

logo-sck
logo-wuzetem
logo-wat
logo-schindler
logo-mfo
logo-lotams
logo-dhl

Copyright 2020 © Michał Janiak & Radosław Kozłowski