Zimowe ogrody z udziałem naszych uczennic

Uczennica naszej szkoły Wiktoria Fabisiak ma za sobą bardzo udany występ podczas Konkursu Piosenki Poetyckiej Zimowe Ogrody. Konkurs przygotowało Sochaczewskie Centrum Kultury, a jego uczestnicy prezentowali dwie piosenki poetyckie. 28 lutego na scenie Klubu Kontrast Wiktoria zaśpiewała piosenkę z repertuaru Katarzyny Groniec „Wariatka tańczy”.

Mamy nadzieję, że za rok grono uczestników reprezentujących naszą szkołę jeszcze się powiększy zarówno ze względu na wyjątkowy charakter konkursu, jak również cenne nagrody. Główna finansowa od Radia Sochaczew to 300 złotych, ponadto nagranie utworu w profesjonalnym studiu muzycznym Artura Kaszy, promocja na antenie Radia Sochaczew i ekskluzywne wywiady.

Jury w składzie: Wiesław Tupaczewski muzyk, kompozytor, autor tekstów – znany szerszej widowni jako założyciel Kabaretu OT.To – przewodniczący, Paweł Skumiał – prezes Radia Sochaczew oraz Jolanta Kawczyńska – instruktor SCK bardzo wysoko ocenili wszystkie muzyczne prezentacje.

To był niezwykły spektakl – mówiła po zakończeniu przesłuchań Jolanta Kawczyńska – jedna z pomysłodawczyń – 2,5 godziny przesłuchań minęły błyskawicznie, słuchaliśmy tych piosenek z zapartym tchem. To był niezwykły spektakl, piosenki , które zaprezentowali młodzi artyści ułożyły się w zjawiskowy teatr, bezwiednie. Naprawdę byliśmy mocno wzruszeni.

Wiesław Tupaczewski zauważał, że zaskoczył go fakt, iż tak wielu młodych ludzi sięga po piosenki poetyckie, a poziom konkursu był bardzo wysoki i to okazało się miłym zaskoczeniem dla artysty. Laureatka Grand Prix Karolina Goźlińska śpiewała swoje autorskie piosenki. Karolina pisze i komponuje bardzo dojrzale utwory – mówił przewodniczący jury – z wyjątkowo mądrymi tekstami i pięknymi melodiami. Kolejne zaskoczenie, oczywiście bardzo miłe, to zespół Teraz my. Dziewczyny zaśpiewały dwa wyjątkowo trudne utwory – „Nie ma szatana” i „Chłopak z drewna”. Zabrzmiały wspaniale, ale to nie znaczy, że inni wypadli słabiej. Jury miało niełatwe zadanie spośród 19 uczestników nagrodzić tylko trzech zwycięzców, przyznać jedno Grand Prix i wyróżnienia.

Konkurs połączony został z warsztatami muzycznymi , w których poza Wiktorią Fabisiak uczestniczyła też Olga Rozmarynowska. Ich uczestnicy pod kierunkiem Wiesława Tupaczewskiego napisali i skomponowali muzykę do hymnu Zimowych ogrodów – autorski tekst i muzyka.

Pierwsza niezwykle udana Gala Piosenki Poetyckiej za nami. Chapeau bas dla organizatorów, którzy zadbali o dusze i ciała – pomyślano nie tylko o słodyczach ale również o obiedzie dla młodych artystów i opiekunów. Żałujcie, że Was tam nie było. Organizatorzy przygotowali też cenne nagrody dla zwycięzców – poza nagrodą finansową dla zdobywczyni Grand Prix, telewizor, statuetki , boom box. Za rok zapowiadają kolejną edycję. Czy formuła się zmieni, to się dopiero okaże.

Zdjęcie szkoły ZSCKP
Zespół Szkół Centrum Kształcenia Praktycznego w Sochaczewie
ul. Józefa Piłsudskiego 51
96-500 Sochaczew

BIP

Logo BIP

Gazetka Cichacz2

Logo Cichacz2

Projekty międzynarodowe

Logo projektów międzynarodowych

Medal Pamiątkowy „Pro Masovia”

Pro Masovia

Kontakt

Telefon: (46) 862-23-26
Email: sekretariat_ckp@zsckpsochaczew.edu.pl

logo-sck
logo-wuzetem
logo-wat
logo-schindler
logo-mfo
logo-lotams
logo-dhl

Copyright 2020 © Michał Janiak & Radosław Kozłowski