Rodzicu!

Obserwuj siebie i swoje dziecko, nie tylko pod kątem infekcji, ale i tego, jak emocjonalnie radzi sobie z otaczającą rzeczywistością. Upewnij się, że Twoje dziecko bezpiecznie spędza czas wolny od zajęć szkolnych – nie wychodzi niepotrzebnie z domu, nie spotyka się ze znajomymi, nie przebywa w miejscach gdzie są duże skupiska ludzi.
Zadbaj o potrzeby dziecka – tak jak my potrzebujemy porozmawiać z bliskimi, koleżanką czy kolegą, dziecko również tego kontaktu potrzebuje. Rozmawiaj o tym co trudne, o potknięciach i zagrożeniach i co z nimi robić. Zadbajcie o innych – a może w tej sytuacji spróbujcie się zająć się czymś użytecznym? Może razem z dzieckiem wesprzecie słabszych, którzy potrzebują pomocy? Wspierajmy się w tym trudnym dla nas czasie.

Ucz zdrowych nawyków – bądź wzorem do naśladowania. Pokaż jak dokładnie myć ręce, jak zasłaniać usta, jak dbać o wypoczynek, odpowiedni sen i dobry nastrój.

Zachęcaj dziecko do samodzielnej nauki w czasie gdy nie ma lekcji w szkole, Ministerstwo Edukacji Narodowej na platformie epodręczniki.pl udostępnia szereg materiałów edukacyjnych. Dostęp do tych zasobów jest bezpłatny.

Pedagog szkolny
Magdalena Osińska
Małgorzata Grabarek

Zdjęcie szkoły ZSCKP
Zespół Szkół Centrum Kształcenia Praktycznego w Sochaczewie
ul. Józefa Piłsudskiego 51
96-500 Sochaczew

BIP

Logo BIP

Gazetka Cichacz2

Logo Cichacz2

Projekty międzynarodowe

Logo projektów międzynarodowych

Medal Pamiątkowy „Pro Masovia”

Pro Masovia

Kontakt

Telefon: (46) 862-23-26
Email: sekretariat_ckp@zsckpsochaczew.edu.pl

logo-sck
logo-wuzetem
logo-wat
logo-schindler
logo-mfo
logo-lotams
logo-dhl

Copyright 2020 © Michał Janiak & Radosław Kozłowski