Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich

23 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. Doroczne święto ustanowione w 1995 roku przez Unesco, ma na celu promocję czytelnictwa, edytorstwa i ochronę własności intelektualnej prawem autorskim.

Data obchodów jest symboliczna dla literatury światowej – nawiązuje do dnia śmierci Cervantesa, Szekspira i peruwiańskiego historyka Vegi.

Od 2001 roku Unesco przyznaje też tytuł „Światowej Stolicy Książki” (na rok) dla miasta, które przygotowało najlepszy program promujący czytanie książek. Ten zaszczytny tytuł pierwszy otrzymał Madryt, w 2016r – Wrocław, a obecnie w 2020r. – stolica Malezji Kuala Lumpur.  

Z okazji święta Książki na całym świecie podejmowane są różne inicjatywy promujące czytelnictwo. W obchody angażują się przede wszystkim biblioteki, księgarnie, instytucje naukowe. w tym roku ze względu na pandemię odwołano wszystkie zaplanowane imprezy, festiwale literackie, targi książki. Z pomocą przychodzą media społecznościowe, nowoczesne technologie: biblioteki cyfrowe, serwisy internetowe oferujące miłośnikom książek e-booki i audiobooki.

Biblioteka i świetlica szkolna

Zdjęcie szkoły ZSCKP
Zespół Szkół Centrum Kształcenia Praktycznego w Sochaczewie
ul. Józefa Piłsudskiego 51
96-500 Sochaczew

BIP

Logo BIP

Gazetka Cichacz2

Logo Cichacz2

Projekty międzynarodowe

Logo projektów międzynarodowych

Medal Pamiątkowy „Pro Masovia”

Pro Masovia

Kontakt

Telefon: (46) 862-23-26
Email: sekretariat_ckp@zsckpsochaczew.edu.pl

logo-sck
logo-wuzetem
logo-wat
logo-schindler
logo-mfo
logo-lotams
logo-dhl

Copyright 2020 © Michał Janiak & Radosław Kozłowski