Źródła pozytywnych emocji

Każdy człowiek jest w stanie przekształcać własne doświadczenia. Wystarczy poznać kilka sprawdzonych sposobów. 

Medytacja, muzyka, pozytywna afirmacja, wizualizacja i zmiana skupienia uwagi , to niektóre z nich. Medytacja umożliwia nam zrelaksowanie się, zapanowanie nad oddychaniem, poprawienie pracy umysłu, rozluźnienie mięśni.

Podobne efekty możemy uzyskać dzięki muzyce. Już w starożytności mówiono o zbawiennym wpływie muzyki na człowieka. To struktury dźwiękowe wprowadzają ład w życie człowieka. Homer twierdził, że muzyka daje spokój duszy i ciału. Natomiast Platon nazywał muzyką eliksirem życia. Współczesne badania wykazują stymulujący wpływ muzyki na układ nerwowy i wzmacnianie pamięci (informacje na ten temat znajdziecie w naszych poprzednich artykułach). Muzyka uwalnia endorfiny – hormony szczęścia. Najlepsza jest muzyka relaksacyjna. Wycisza, poprawia funkcjonowanie mózgu, odpręża, redukuje stres, pozytywnie wpływa na układ oddechowy.

Wizualizacja rozluźnia ciało, jest ucieczką przed nieprzyjemnymi sytuacjami. Wyobrażenie miejsc, z którymi mamy miłe i pozytywne wspomnienia, „przeniesienie się” w góry, na łąkę, do domu babci. Każdy z nas ma swoje miejsce i swój azyl.

Afirmacja pomaga zmieniać negatywne myśli i przekonania o sobie na myśli o pozytywnym zabarwieniu – Potrafię… Mogę… Dam radę!

Zajrzyj na filmik – Klknij tutaj

Pedagog szkolny
Magdalena Osińska
Małgorzata Grabarek

Zdjęcie szkoły ZSCKP
Zespół Szkół Centrum Kształcenia Praktycznego w Sochaczewie
ul. Józefa Piłsudskiego 51
96-500 Sochaczew

BIP

Logo BIP

Gazetka Cichacz2

Logo Cichacz2

Projekty międzynarodowe

Logo projektów międzynarodowych

Medal Pamiątkowy „Pro Masovia”

Pro Masovia

Kontakt

Telefon: (46) 862-23-26
Email: sekretariat_ckp@zsckpsochaczew.edu.pl

logo-sck
logo-wuzetem
logo-wat
logo-schindler
logo-mfo
logo-lotams
logo-dhl

Copyright 2020 © Michał Janiak & Radosław Kozłowski