Zakończenie roku szkolnego, jakiego jeszcze nie było

Ponad 850 uczniów Osiemdziesiątki rozpoczęło 26 czerwca wakacje. Nie było uścisków, wspólnych zdjęć, ani szczelnie wypełnionego boiska szkolnego. Tym razem każda klasa odbierała świadectwa o wyznaczonej godzinie, w innym miejscu, tak, by ograniczyć wzajemne kontakty.

W tym roku w momencie, gdy rozpoczęło się zdalne nauczanie świat uczniów, nauczycieli  i rodziców zmienił się diametralnie. Kiedy w marcu ogłoszono zawieszenie zajęć, wszyscy myśleli, że na krótko i powrót do szkoły jest możliwy. Okazało się, że uczniowie mogli wrócić do szkoły 26 czerwca i to tylko na chwilę, by odebrać szkolne świadectwa.

W Zespole szkół Centrum Kształcenia Praktycznego świadectwa otrzymało ponad 850 uczniów. Scenariusz podyktowała sytuacja epidemiczna w kraju. Wszystko odbyło się w  ścisłym reżimie sanitarnym. Uczniowie nie wchodzili do szkoły, świadectwa  otrzymywali z rąk wychowawców w wyznaczonych punktach, tak by nie dopuścić do kumulacji w jednym miejscu kilkudziesięciu osób. Maseczki i prośby nauczycieli – zachowujcie dystans – gdy po trzymiesięcznym niewidzeniu kolegów z klasy wielu miało ochotę na uściski i pogaduszki. Mimo nietypowej sytuacji, najważniejsze punkty szkolnego scenariusza zostały zrealizowane, czyli wręczono świadectwa promocyjne, a wśród nich również te z czerwonym paskiem uczniom, którzy otrzymali najwyższe średnie – minimum  4,75. Takich świadectw było 25, z tego 6 w liceum, 3 w Szkole Branżowej I stopnia oraz 16 w technikum. Jak zawsze były też nagrody książkowe dla najlepszych ufundowane przez Radę Rodziców.

Pierwszy raz świadectwa ukończenia szkoły otrzymali absolwenci Szkoły Branżowej I Stopnia, około 100 uczniów – a wcześniej 24 kwietnia świadectwa odebrali maturzyści, około 180 osób – też w podobnym reżimie sanitarnym.

Zawsze na koniec roku Starostwo Powiatowe w Sochaczewie przyznaje nagrody książkowe najlepszym uczniom szkoły. W tym roku otrzymali je: Julia Boryszewska, średnia 5,33 – uczennica szkoły Branżowej I stopnia, Kamil Brzeziński – uczeń II klasy LO i Wiktoria Olczak uczennica klasy II Technikum.

Współpracująca ze szkołą Firma Schindler ufundowała nagrodę dla najlepszego ucznia w zawodzie technik urządzeń  dźwigowych. Nagrodą jest bon pieniężny do zrealizowania w sklepach ze sprzętem elektronicznym.

Koniec roku to, jak zawsze, czas podsumowań, czas nagradzania tych, którzy wyróżnili się nie tylko w nauce, ale również w innych działaniach podejmowanych na rzecz szkoły. I tak uczniowie  klasy III Technikum: Michał Janiak i Radosław Kozłowski za zaprojektowanie i administrowanie  strony internetowej szkoły otrzymali nagrodę ufundowaną przez firmę Warbud.

– Naszą szkołę wspiera działające od tego roku szkolnego Stowarzyszenie Osiemdziesiątka – mówi dyrektor Julia Jakubowska. To właśnie ono utworzyło specjalny fundusz stypendialny kierowany do tych uczniów szkół zawodowych, którzy mają szczególne osiągnięcia. Z takich stypendiów skorzystało w tym roku pięciu uczniów. Stypendia zostały przeznaczone za zakup sprzętu komputerowego. 

– Staramy się w różnej formie pomagać naszym uczniom – mówi dyrektor Julia Jakubowska. Szkołę wspiera wielu pracodawców, wiele firm, z którymi współpracujemy i dla których m. in. kształcimy przyszłych pracowników. Wszystkim pracodawcom, którzy pomagają nam funkcjonować i pomagają naszym uczniom, bardzo dziękujemy, mówi dyrektor szkoły. A są to m.in.  Jerzy Kaczor i firma Aljeka, Krzysztof Zatorski właściciel Firmy Zatorski, firma TKiM Wojciecha Łukasiewicza, Beata Grądzka, Anna Sikora, Hubert Paduch, Karolina Kobierecka, Tomasz Lalik – są to znane firmy logistyczne, ale nie tylko ten sektor wspiera szkołę. Na liście firm, które współpracują z Osiemdziesiątką są też Lamela, firma rodzinna Państwa Bałdygów, czy firma ADAMS Adama Sosnowskiego.

Przed uczniami wakacje i tylko o tym teraz myślą. Co dalej? Czy od września wrócą do szkoły. Odpowiedzi na to pytanie nie znają, mają jednak nadzieję, że tak się stanie.

gbg

Zdjęcie szkoły ZSCKP
Zespół Szkół Centrum Kształcenia Praktycznego w Sochaczewie
ul. Józefa Piłsudskiego 51
96-500 Sochaczew

BIP

Logo BIP

Gazetka Cichacz2

Logo Cichacz2

Projekty międzynarodowe

Logo projektów międzynarodowych

Medal Pamiątkowy „Pro Masovia”

Pro Masovia

Kontakt

Telefon: (46) 862-23-26
Email: sekretariat_ckp@zsckpsochaczew.edu.pl

logo-sck
logo-wuzetem
logo-wat
logo-schindler
logo-mfo
logo-lotams
logo-dhl

Copyright 2020 © Michał Janiak & Radosław Kozłowski