Uwaga uczniowie Liceum – klasy II i III (od 1 września 2020) – bezpłatny wyjazd do Grecji – czas na decyzję do 15 sierpnia br.

W związku z pozyskaniem przez Szkołę dofinansowania na realizację projektu edukacyjnego wspólnie ze Szkołą Partnerską w Grecji w ramach projektu „Ponadnarodowa mobilność uczniów”, realizowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Program Operacyjny – Wiedza Edukacja Rozwój (PO WER), proszę uczniów liceum o wypełnienie ankiety monitorującej, która pozwoli określić oczekiwania dotyczące daty wyjazdu.

Realizacja projektu została na etapie wnioskowania zaplanowana na okres od 1.09.2020 roku do 28.02.2021 r., w tym czasie Szkoła pragnie zorganizować i zrealizować dwutygodniowy wyjazd uczniów do Grecji w celu realizacji programu merytorycznego.

Proszę, żebyście decyzję podjęli po konsultacji z rodzicami, których opinia jest wiążąca, szczególnie jeśli jesteś osobą niepełnoletnią.

Udzielone w ankiecie odpowiedzi nie są wiążące, ale prosimy o rzetelne wypełnienie. Jest to dla nas o tyle istotne, że organizacja wyjazdu zagranicznego wiążę się z ogromem pracy dla Szkoły oraz zaciągnięciem zobowiązań (w tym np. poniesieniem kosztów rezerwacji hotelu).

Opis projektu

 1. W ramach projektu planujemy rekrutację 20 uczniów LO z klas II i III (1 września 2020), którzy po okresie przygotowań (język angielski, szkolenie kulturowe, pedagogiczne) trwających około 25 h, będą mieli możliwość wyjazdu na 2 tygodnie do Grecji w celu realizacji programu edukacyjnego we współpracy z uczniami z greckiego liceum Platon School.
 2. Dojazd do Grecji będzie realizowany za pośrednictwem autokaru wysokiej klasy, zostanie zapewniona obsługa pilota odpowiedzialnego za bezpieczny i sprawny transport uczniów z Sochaczewa do miejscowości Katerini w Grecji lub miejscowości okolicznej. W trakcie podróży zostanie zapewniony ciepły posiłek w zarezerwowanej restauracji oraz prowiant na drogę. Za obsługę transportu będzie odpowiedzialna firma specjalizująca się w transporcie międzynarodowym.
 3. Opiekę nad uczniami będzie sprawowało 3 opiekunów ze Szkoły oraz koordynator delegowany przez Szkołę Partnerską.
 4. Uczniowie zostaną zakwaterowani w hotelu o standardzie minimum 3 gwiazdek. Obecnie greckie hotele wprowadziły szereg procedur i zabezpieczeń minimalizujących ryzyko przenoszenia wirusa. Preferowane będą hotele kameralne, w których nie będzie przebywać duża ilość turystów.
 5. Przed wyjazdem uczniów Dyrekcja Szkoły lub Koordynator przeprowadzi wizytę przygotowawczą, której celem będzie uzgodnienie z dyrekcją Platon School szczegółowego programu merytorycznego oraz bezpiecznej formy zajęć, dodatkowo wizytowane będą miejsca zakwaterowania, zostanie przeprowadzona ogólna ocena sytuacji w regionie.
 6. Zajęcia będą prowadzone w Szkole Partnerskiej, około 6 dni. Pozostałe 4 dni pobytu to warsztaty terenowe organizowane przez Partnera i praca w ramach własnej grupy w sali szkoleniowej w hotelu. Planowany jest też program kulturowy (rejs statkiem na wyspę Skiathos, wycieczka do klasztorów w Meteorach), który będzie realizowany tak, żeby zminimalizować kontakt uczniów z dużą ilością turystów.
 • Harmonogram wyjazdu.

Start: Niedziela 8.00

Dojazd na miejsce: Poniedziałek 10:00

Zajęcia merytoryczne: Do piątku drugiego tygodnia pobytu

Wyjazd: Piątek po południu

Dojazd do Polski: Sobota Wieczór.

Trasa przejazdu: Polska, Słowacja, Węgry, Serbia, , Grecja.

 • Wyjazd jest bezpłatny.
 • W ramach przygotowań do wyjazdu wdrożymy efektywne procedury w zakresie bhp i przeprowadzimy szereg działań informacyjnych dla uczestników i rodziców.
 • Wszyscy uczniowie będą objęci ubezpieczeniem zdrowotnym w pełnym zakresie. Partner grecki będzie wspierał Pilota oraz Opiekunów we wszystkich niezbędnych działaniach w przypadku choroby czy wypadku.
 • Sytuacje epidemiologiczna w Grecji  – od początku pandemii obecność wirusa potwierdzono tylko u blisko 4 tys. Greków (w Polsce ponad 35 tys.). Więcej informacji dla podróżujących do Grecji opublikowało Ministerstwo Spraw Zewnętrznych pod poniższym linkiem https://www.gov.pl/web/grecja/informacje-o-koronawirusie

Proszę o wypełnienie ankiety (do 15 sierpnia), która pozwoli określić liczbę zainteresowanej wyjazdem grupy młodzieży oraz termin. Po konsultacjach z Partnerem projektu, rozważamy wyjazd we wrześniu lub październiku 2020 roku, ale tylko w przypadku utrzymania się dobrej sytuacji epidemiologicznej na terenie Grecji. Jeśli zainteresowanie przekroczy liczbę miejsc, zostanie przeprowadzone postępowanie rekrutacyjne według wcześniej podanych kryteriów, min. istotne będą wyniki w nauce i zachowaniu oraz osiągnięcia i zaangażowanie na rzecz szkoły.

Ankieta:

Ankieta jest już niedostępna.

Zdjęcie szkoły ZSCKP
Zespół Szkół Centrum Kształcenia Praktycznego w Sochaczewie
ul. Józefa Piłsudskiego 51
96-500 Sochaczew

BIP

Logo BIP

Gazetka Cichacz2

Logo Cichacz2

Projekty międzynarodowe

Logo projektów międzynarodowych

Medal Pamiątkowy „Pro Masovia”

Pro Masovia

Kontakt

Telefon: (46) 862-23-26
Email: sekretariat_ckp@zsckpsochaczew.edu.pl

logo-sck
logo-wuzetem
logo-wat
logo-schindler
logo-mfo
logo-lotams
logo-dhl

Copyright 2020 © Michał Janiak & Radosław Kozłowski