Covidowy początek roku szkolnego

Około 1000 uczniów Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Praktycznego wróciło do szkoły po niemal półrocznej nieobecności.

Nie był to jednak ani tradycyjny początek roku, ani tym bardziej wymarzony zarówno dla nauczycieli jak i uczniów. W historii „80” nie było takiej inauguracji nowego roku szkolnego – powiedziała witając uczniów dyrektor Julia Jakubowska, a radny powiatowy, zaproszony gość, obecny 1 września w Osiemdziesiątce Daniel Janiak – przewodniczący Komisji Oświaty życzył uczniom zdrowia, optymizmu oraz satysfakcji z nauki.

Pogoda we wtorek nie dopisała, z przerwami siąpił deszcz, więc uczniowie ZS CKP nie mogli spotkać się na boisku szkolnym, a sala gimnastyczna w ogóle nie wchodziła w grę, ponieważ ledwie powiesiłaby 1000 uczniów, o dystansie w takiej sytuacji nawet nie można byłoby marzyć. Uczniowie zostali podzielenie na grupy i każda przychodziła na wyznaczoną godzinę. Rozpoczynający naukę pierwszoklasiści na godzinę 9:00, klasy starsze na 11:00 i 13:00 i w ten sposób uniknięto tłoku.

Oczywiście każda klasa miała wyznaczoną salę lekcyjną, w której spotykała się z wychowawcą. Jeśli chodzi o klasy pierwsze w tym roku w ZS CKP utworzono 8 klas pierwszych: jedną liceum, 4 technikum i trzy szkoły branżowej. Pierwszoklasiści jako nowicjusze potraktowani zostali ze szczególną uwagą i troską. Wychowawcy zadbali, o to, by poznali rozkład sal lekcyjnych, wejścia do szkoły, uruchomiono 6 wejść dla większego bezpieczeństwa wszystkich, nauczycieli i młodzieży szkolnej.

Dyrektor Julia Jakubowska komunikowała się z uczniami przez szkolny radiowęzeł, powitanie i życzenia połączone zostały z informacjami na temat procedur przychodzenia do szkoły i przebywania w budynkach ZS CKP. Przypominała o bezwzględnym nakazie noszenia maseczek w czasie przerw międzylekcyjnych, apelowała o zachowanie dystansu, o dezynfekcję rąk, wchodzenie do szkoły wszystkimi wyznaczonymi wejściami, przestrzegała, by uczniowie nie gromadzili się pod szkołą dla bezpieczeństwa swojego i najbliższych.

Uczniowie pierwszego dnia pojawili się w maseczkach, z tym nie było problemu. Jeśli chodzi o nastroje, były raczej pogodne, chociaż nie wszyscy mogli być obecni 1 września, niektórzy z uczniów przebywają na kwarantannie.

Szkoła tak jak wszystkie placówki w kraju została zaopatrzona w płyny dezynfekujące, uczniowie mają bezwzględny nakaz korzystania z nich, nauczyciele zostali zobowiązani do dezynfekowania biurek i laptopów po zakończeniu zajęć wszystkie te zalecenia zostały zawarte w regulaminie szkoły obowiązującym w czasie pandemii. Teraz wszyscy mają nadzieję, że podjęte środki ostrożności okażą się skuteczne.

gbg

Zdjęcie szkoły ZSCKP
Zespół Szkół Centrum Kształcenia Praktycznego w Sochaczewie
ul. Józefa Piłsudskiego 51
96-500 Sochaczew

BIP

Logo BIP

Gazetka Cichacz2

Logo Cichacz2

Projekty międzynarodowe

Logo projektów międzynarodowych

Medal Pamiątkowy „Pro Masovia”

Pro Masovia

Kontakt

Telefon: (46) 862-23-26
Email: sekretariat_ckp@zsckpsochaczew.edu.pl

logo-sck
logo-wuzetem
logo-wat
logo-schindler
logo-mfo
logo-lotams
logo-dhl

Copyright 2020 © Michał Janiak & Radosław Kozłowski