Tydzień z książką od klasy 3ALO!

Czas pandemii to idealna okazja do przeczytania książki, na którą nie miało się czasu wcześniej lub rozpoczęcie swojej przygody z czytaniem. Niestety wybranie dobrego tytułu to wyzwanie! Z pomocą przychodzi klasa 3ALO, która uczestniczyła w Narodowym Programie Rozwoju Czytelnictwa i jako efekt końcowy swojego projektu „Tydzień z książką” pragnie przedstawić wam 7 najciekawszych książek na każdy dzień.

DZIEŃ 1

TYTUŁ: Kochaj: 50 lekcji jak pokochać siebie, swoje życie i ludzi wokół.

GATUNEK: Rozwój osobisty

OPIS:  Jest to głęboka i wciągająca książka pełna trafnych porad i przemyśleń autorki. To propozycja szczególnie dla tych, którzy byli skrzywdzeni przez miłość lub bardzo jej pragną oraz każdego, kto sam chciałby pokochać. Regina Brett stworzyła książkę pełną porad, wzruszających wyznań i niesamowitych historii, dających nadzieję na lepsze jutro. Książka dla tych, którzy pogubili się trochę w swoim życiu i nie wiedzą, jak je ponownie poskładać. Dla tych, którzy chcą zastanowić się nad sobą i zajrzeć głębiej ponad to, co widzą na co dzień. Gorąco poleca jedna z uczennic klasy 3ALO!

DZIEŃ 2

TYTUŁ: Harry Potter i Kamień Filozoficzny.

GATUNEK: Fantastyka dla dzieci

OPIS: Wydaje nam się, że nie musimy mówić o fabule tej książki, ponieważ jest bardzo popularna i każdy widział film na jej podstawie albo po prostu słyszał o niej. Niestety smutnym faktem jest, że książka sama w sobie nie cieszy się taką popularnością jak ekranizacja, a jest warta przeczytania. Jest to książka prosta z łatwym słownictwem a mimo to strasznie wciągająca. Idealna na odstresowanie w piątkowy wieczór.

DZIEŃ 3

TYTUŁ: Wszechświat jest tylko drogą. Kosmiczne rekolekcje.

GATUNEK: Nauki humanistyczne, religia, socjologia, filozofia

OPIS: Książka prof. Michała Hellera, jest książką o kosmosie, naszym miejscu w kosmosie, sensie naszego życia i przetrwania. Prof. Michał Heller jest kosmologiem, filozofem i teologiem. Jest założycielem Centrum Kopernika Badań Interdyscyplinarnych w Krakowie. Profesor Heller to człowiek, który jako naukowiec ma w sobie dużą dawkę pokory i szacunku dla świata nauki. Posiada ogromną wiedzę, którą pragnie nam przybliżyć w sposób bardzo spokojny, wyważony. Jako teolog stara się pokazań miejsce i wielkość Boga w naszym życiu i Kosmosie. Mocno poleca jeden z uczniów klasy 3ALO.

DZIEŃ 4

TYTUŁ: Niezgodna

GATUNEK: Powieść, literatura młodzieżowa, fantastyka naukowa, romans, powieść dystopijna

OPIS: Niesamowita książka dla nastolatków. Polecam dla tych, którzy dużo bujają w chmurach i dla lubiących „romansidła”. Przedstawiona wizja przyszłości wydaje się dość prawdopodobna. To świetna opowieść o dziewczynie, która musi szybko dorosnąć i odnaleźć się w świecie, który postanowił ją napiętnować, choć nie jest niczemu winna. Jeśli lubisz “Zmierzch” lub “Igrzyska Śmierci” to pozycja idealna dla ciebie do kolekcji przeczytanych książek, ale jeśli jesteś na początku swojej przygody z literatura młodzieżową to też polecam, gdyż świetnie rozbudza wyobraźnię.

DZIEŃ 5

TYTUŁ: Kwantechizm, czyli klatka na ludzi.

GATUNEK: Nauki przyrodnicze (fizyka, chemia, biologia, itd.)

OPIS: Każdy z nas chciałby mieć nauczyciela od fizyki jak Dragan. Potrafi on nawet największego lenia zainteresować fizyką i jej prawami. Książka w bardzo prosty i przystępny sposób tłumaczy podstawy mechaniki kwantowej, jak i kilka innych zagadnień współczesnej fizyki. Dragan próbuje połączyć teorię względności i teorię kwantów, czyli dwie najciekawsze teorie fizyczne. Książka jest napisana z nutką humoru i ateistycznych treści. Cóż tu dużo mówić, po prostu świetna pozycja, którą warto przeczytać, mająca duży potencjał, żeby otworzyć oczy na otaczającą nas rzeczywistość, jednak bez przytłoczenia.

DZIEŃ 6

TYTUŁ: Wolność, równość, przemoc. Czego nie chcemy sobie powiedzieć.

GATUNEK: Publicystyka literacka, eseje

OPIS: Jest to pozycja bardziej wymagająca, ponieważ porusza ciężkie tematy. Napisana jest bardzo starannie i dokładnie. Język jest trudny – naukowy, akademicki. Znajdują się tam skorelowane bardzo współczesne teksty kultury z tymi historycznymi, o których w zasadzie się nie mówi. Bardzo potrzebna analiza kulturoznawczo-socjologiczna frontu liberalnego. Celna krytyka polityki tożsamości oraz refleksji na temat codziennych doświadczeń samej autorki.

DZIEŃ 7

TYTUŁ: Malowany człowiek.

GATUNEK: Fantastyka, fantasy, science fiction

OPIS: W skrócie – wspaniały świat, złożone i ciekawe postacie, potwory z otchłani i magia. Jeśli jesteś fanem fantastyki i lubisz mroczne sceny to książka w sam raz dla ciebie. Autor w idealny sposób gra na emocjach czytelnika. Razem z bohaterami odczuwamy strach i przerażenie, przeżywamy pierwsze miłości, straty, ale również chwile szczęścia. Wciągająca fabuła ani na moment nie pozwala na oderwanie się od książki.

MIŁEJ LEKTURY ŻYCZY KLASA 3ALO!

Kinga Włodarska

Zdjęcie szkoły ZSCKP
Zespół Szkół Centrum Kształcenia Praktycznego w Sochaczewie
ul. Józefa Piłsudskiego 51
96-500 Sochaczew

BIP

Logo BIP

Gazetka Cichacz2

Logo Cichacz2

Projekty międzynarodowe

Logo projektów międzynarodowych

Medal Pamiątkowy „Pro Masovia”

Pro Masovia

Kontakt

Telefon: (46) 862-23-26
Email: sekretariat_ckp@zsckpsochaczew.edu.pl

logo-sck
logo-wuzetem
logo-wat
logo-schindler
logo-mfo
logo-lotams
logo-dhl

Copyright 2020 © Michał Janiak & Radosław Kozłowski