Tradycja!

Tłusty czwartek rozpoczyna ostatni tydzień karnawału. Historia tłustego czwartku sięga niepamiętnych czasów. Tego dnia świętowano odejście zimy i witano nadchodzącą wiosnę. W Polsce zwyczaj jedzenia pączków zyskał  popularność w XVII wieku. Tego dnia nawet osoby liczące każdą kalorię, nie oprą się pokusie i zjedzą przynajmniej jednego pączka lub faworka. Nic dziwnego, istnieje przesąd, że kto w ten dzień nie zje choć jednego pączka temu w nadchodzącym roku nie będzie się wiodło. To dzień, w którym nie ma limitów na słodkości. Życzymy wszystkim słodkiego czwartku.

Świetlica

Zdjęcie szkoły ZSCKP
Zespół Szkół Centrum Kształcenia Praktycznego w Sochaczewie
ul. Józefa Piłsudskiego 51
96-500 Sochaczew

BIP

Logo BIP

Gazetka Cichacz2

Logo Cichacz2

Projekty międzynarodowe

Logo projektów międzynarodowych

Medal Pamiątkowy „Pro Masovia”

Pro Masovia

Kontakt

Telefon: (46) 862-23-26
Email: sekretariat_ckp@zsckpsochaczew.edu.pl

logo-sck
logo-wuzetem
logo-wat
logo-schindler
logo-mfo
logo-lotams
logo-dhl

Copyright 2020 © Michał Janiak & Radosław Kozłowski