Dzień Ziemi

Kochani, świetlica szkolna w ramach programu „Edukacja Ekologiczna” zaprasza do zapoznania się z materiałami dotyczącymi Międzynarodowego Dnia Ziemi.

Warto się chwilę zastanowić, co każdy z nas może zrobić dobrego dla naszej planety.

22 kwietnia na całym świecie obchodzony jest Dzień Ziemi. Każdego roku do świętowania przyłącza się wiele placówek oświatowych, organizacji i stowarzyszeń ekologicznych.

Światowy Dzień Ziemi w 2021 roku przypada na czwartek 22 kwietnia. Tegorocznym motywem przewodnim jest hasło „Przywróć naszą Ziemię”. W porównaniu do poprzednich lat, wiele konferencji i towarzyszących Dniu Ziemi akcji, z powodu pandemii koronawirusa musi przenieść się do świata wirtualnego.

Dzień Ziemi 2021 okazją do promowania postaw ekologicznych

Dzień Ziemi uznany został za święto globalne w 1990 roku, kiedy to zmobilizował 200 milionów ludzi w 141 państwach i otworzył drogę do Szczytu Ziemi ONZ w 1992 roku w Rio de Janeiro. Do dziś obchody te są bardzo dobrą okazją do promowania ekologicznych postaw, ale też uświadamiania o problemach, które wiążą się ze zmianą klimatu.

W poprzednich latach do akcji bardzo chętnie włączali się celebryci i ważne osobistości z całego świata. Lil Dicky stworzył z tej okazji singiel „Earth”, a do jego zrealizowania zaprosił najpopularniejsze gwiazdy muzyki pop. W kawałku tym usłyszeć można m.in. Justina Bieber’a, Arianę Grande, Miley Cyrus i Eda Sheerana. Zyski ze sprzedaży singla zasiliły konta organizacji, które związane są z ochroną środowiska.

W tym roku np. rezydenci Oliwii Business Centre realizują inicjatywy typu: 100 000 zasadzonych drzew, wysiewanie łąk kwietnych, ratowanie dzikich miododajnych pszczół, czy projekty bioróżnorodności.

A NASA zamieściła w sieci niesamowite zdjęcia wykonane z pokładu Międzynarodowej Stacji Kosmicznej, które pokazują jak różnorodny jest krajobraz naszej planety.

A ty? Co ty możesz zrobić z tej okazji dla ziemi? Oto kilka propozycji do wdrożenia od zaraz:

Zachęcamy również do obejrzenia zdjęć Ziemi udostępnionych przez NASA:

Zdjęcie szkoły ZSCKP
Zespół Szkół Centrum Kształcenia Praktycznego w Sochaczewie
ul. Józefa Piłsudskiego 51
96-500 Sochaczew

BIP

Logo BIP

Gazetka Cichacz2

Logo Cichacz2

Projekty międzynarodowe

Logo projektów międzynarodowych

Medal Pamiątkowy „Pro Masovia”

Pro Masovia

Kontakt

Telefon: (46) 862-23-26
Email: sekretariat_ckp@zsckpsochaczew.edu.pl

logo-sck
logo-wuzetem
logo-wat
logo-schindler
logo-mfo
logo-lotams
logo-dhl

Copyright 2020 © Michał Janiak & Radosław Kozłowski