Instalacje elektryczne bez tajemnic

Dnia 25 marca 2021 roku klasa 1bt, z inicjatywy nauczyciela pana Krzysztofa Prokockiego, uczestniczyła w webinarium „Ochrona przeciwprzepięciowa instalacji niskiego napięcia”, które poprowadził wirtualnie ekspert firmy Eaton. Podczas spotkania przyszli technicy elektrycy mieli sposobność poznania najnowszych rozwiązań z zakresu ochrony budynków przed przepięciami występującymi w instalacjach elektrycznych niskiego napięcia. Zostali zaznajomieni także z normami prawnymi dotyczącymi ochrony przepięciowej w budynkach i obejrzeli najnowszy osprzęt elektroinstalacyjny firmy Eaton. Prowadzący webinarium, prezentując różne produkty, skupił się na aspektach praktycznych takich jak dobór i rozmieszczenie urządzeń, ich diagnostyka, zabezpieczanie i sterowanie. Bez wątpienia spotkanie było bardzo efektywne i pozwoliło na pogłębienie znajomości zagadnień, poznawanych podczas zajęć szkolnych.

M. Sz.