Maturzyści Osiemdziesiątki wrócili do szkoły, żeby odebrać świadectwa

Absolwenci Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Praktycznego ukończyli szkołę, ale chyba nie o takim zakończeniu roku szkolnego marzyli. Niestety pandemia napisała scenariusz, do którego wszyscy musieli się zastosować. Były świadectwa z paskiem, wyróżnienia, nagrody, gratulacje od dyrektor Julii Jakubowskiej, pożegnania z wychowawcami, ale w reżimie sanitarnym, który wymusił podział na grupy, bez pełnej integracji, która tego dnia w przeszłości była niezwykle ważna.

30 kwietnia 144 absolwentów Osiemdziesiątki odebrało świadectwa – 96 to absolwenci Technikum, 22 – Liceum Ogólnokształcącego i 20 – Liceum Ogólnokształcącego dla Dorosłych. Nie było uroczystości wspólnej dla wszystkich klas – absolwenci  zostali podzieleni na 10 osobowe grupy, by w trzech punktach szkoły o różnych godzinach odebrać świadectwa z rąk wychowawców.  Wszystko zgodnie z pandemicznymi obostrzeniami i koniecznością zachowania reżimu sanitarnego.

10 absolwentów odebrało świadectwa z czerwonym paskiem z rąk dyrektor Julii Jakubowskiej – 2 w Liceum: Kamil Brzeziński i Kinga Włodarska, w Technikum – 8 osób: Jakub Liszewski, Grzegorz Raczkowski, Zuzanna Stolarska, Klaudia Grabarek, Ewa Krawczyk, Miłosz Fijołek, Michał Janiak i Radosław Kozłowski.

Uczniowie z najwyższą średnią w szkole: Jakub Liszewski,  Kinga Włodarska i Kamil Brzeziński otrzymali również nagrody starosty powiatu sochaczewskiego.

– Zakończenie nauki w szkole to ważny moment – mówili maturzyści. Żałujemy, że nie mogliśmy poczuć tej wyjątkowej atmosfery, jak w latach minionych. – Cieszymy się,  mówią wychowawcy – Magdalena Szczepańska, Katarzyna Ostrzyżek, Dorota Golis,  Karolina Majszak i Maciej Wódka, a także dyrektor Julia Jakubowska,  że mogliśmy spotkać się choć na koniec, po wielu miesiącach zdalnej nauki. Zgodnie zapewniają, że brakowało im  bezpośredniego kontaktu z wychowankami i na koniec mogli życzyć im powodzenia na maturze oraz sukcesów w dalszej edukacji. Sami też przyjmowali podziękowania, tym razem bez uścisków.

4 maja absolwenci Osiemdziesiątki – tak jak ich koledzy w kraju – przystąpią do matury, a potem niektórzy z nich wyjadą do Grecji w ramach programu Erasmus+ i Po wer.  – Cieszymy się z tego wyjazdu bardzo – zapewniają – to na koniec wspaniała informacja, osłodzi nam trudy minionego roku.

– Wyjeżdżamy już po maturach 30 maja – mówi wicedyrektor Anna Majcher, odpowiedzialna za organizację mobilności. Uczestniczymy w projektach unijnych kolejny raz. Ci, którzy pozytywnie przeszli rekrutację, mają zapewnione dwutygodniowe praktyki zawodowe, oczywiście połączone z wypoczynkiem i możliwością poznania innej kultury. 

Powodzenia na maturze!

gbg

Zdjęcie szkoły ZSCKP
Zespół Szkół Centrum Kształcenia Praktycznego w Sochaczewie
ul. Józefa Piłsudskiego 51
96-500 Sochaczew

BIP

Logo BIP

Gazetka Cichacz2

Logo Cichacz2

Projekty międzynarodowe

Logo projektów międzynarodowych

Medal Pamiątkowy „Pro Masovia”

Pro Masovia

Kontakt

Telefon: (46) 862-23-26
Email: sekretariat_ckp@zsckpsochaczew.edu.pl

logo-sck
logo-wuzetem
logo-wat
logo-schindler
logo-mfo
logo-lotams
logo-dhl

Copyright 2020 © Michał Janiak & Radosław Kozłowski