Już zdobywają dziennikarskie szlify

Julia Matczak i Ewelina Bartosiak z IIa LO zostały nagrodzone w XVII  powiatowym konkursie „Jak zostać rzetelnym i interesującym dziennikarzem w epoce informacji”.

Konkurs skierowany był do dzieci i młodzieży ze szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych.

Artykuły miały dotyczyć szkolnej rzeczywistości z pandemią w tle, młodzież pisała o jej cieniach, ale i blaskach. Poruszała też tematy dotyczące codziennej e-rzeczywistości, uzależnień od technologii, hejtu czy realizacji swoich pasji, opisywała rodzinne historie i ciekawe przygody z życia.

Prace młodych dziennikarzy oraz szkolne gazetki oceniały: Agnieszka Mijakowska i Justyna Kamińska – nauczycielki w Szkole Podstawowej w Budkach Piaseckich, Monika Figut – redaktor naczelna dwutygodnika tusochaczew.pl i Radia Sochaczew oraz Anna Syperek z Wydziału Promocji, Kultury i Sportu w Starostwie Powiatowym w Sochaczewie.

Julia Matczak została nagrodzona za reportaż „A jednak normalne życie” natomiast Ewelina Bartosiak za felieton „Wieś pod miastem”.

 Fundatorami nagród, oprócz Starostwa Powiatowego w Sochaczewie był także Urząd Gminy w Teresinie a także redakcja portalu i dwutygodnika tusochaczew.pl, Radio Sochaczew a także Daniel Janiak, przewodniczący Komisji Oświaty i Wychowania, Kultury, Sportu i Wychowania Rady Powiatu w Sochaczewie, który ufundował nagrodę za pierwsze miejsce w kategorii prac indywidualnych.

Zachęcamy do lektury prac Waszych koleżanek Julii i Eweliny.

Gbg

Zdjęcie szkoły ZSCKP
Zespół Szkół Centrum Kształcenia Praktycznego w Sochaczewie
ul. Józefa Piłsudskiego 51
96-500 Sochaczew

BIP

Logo BIP

Gazetka Cichacz2

Logo Cichacz2

Projekty międzynarodowe

Logo projektów międzynarodowych

Medal Pamiątkowy „Pro Masovia”

Pro Masovia

Kontakt

Telefon: (46) 862-23-26
Email: sekretariat_ckp@zsckpsochaczew.edu.pl

logo-sck
logo-wuzetem
logo-wat
logo-schindler
logo-mfo
logo-lotams
logo-dhl

Copyright 2020 © Michał Janiak & Radosław Kozłowski