Mega sukces Jarka

Jarek Głodek uczeń naszej szkoły znalazł się w gronie laureatów tegorocznej ogólnopolskiej edycji Konkursu Ośmiu Wspaniałych. Jest jednym z ośmiu najlepszych wolontariuszy w kraju. 25 maja odbyła się Ogólnopolska Gala Ośmiu Wspaniałych i właśnie wtedy Jarek został nagrodzony.

Jest wolontariuszem od czterech lat, zaczynał w pogotowiu lekcyjnym przy MOPS w Sochaczewie (obecnie Centrum Usług Wspólnych), angażował się  w prace Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej w Giżycach, a także w Domu Pomocy Społecznej w Giżycach, działał jako wolontariusz na piknikach i innych imprezach na terenie miasta i powiatu. Wspierał potrzebujących – sąsiadów i znajomych, osoby starsze i kolegów, którzy nie radzili sobie z sytuacjami życiowymi. Na Jarka zawsze można liczyć.

Nim został zgłoszony do konkursu ogólnopolskiego, już wcześniej za  działalność wolontariacką został uhonorowany Nagrodą Burmistrza Sochaczewa  podczas gali Pracownika Socjalnego w 2019 roku. W czasie pandemii pomagał potrzebującym: robił zakupy sąsiadom, wyprowadzał psa na spacer. Ma wzorowe zachowanie, jest zaangażowany w działalność samorządu uczniowskiego i może być wzorem do naśladowania przez młodszych – tak ocenia Jarka Monika Kacprzak organizatorka Konkursu Ośmiu Wspaniałych w naszym powiecie.

Będąc gościem Radia Sochaczew tak mówił o sobie:

– Już w gimnazjum chciałem zostać wolontariuszem, ale zawsze coś stało na przeszkodzie. Ostatecznie zacząłem pod koniec I klasy zawodowej robić to systematycznie. Najbardziej podoba mi się praca z dziećmi, bo sam uśmiech daje wiele. Ja sam miałem swojego czasu trudności w życiu, ale na mojej drodze stanęli wolontariusze, którzy pomogli mi odnaleźć samego siebie.

Ogólnopolska Gala Ośmiu Wspaniałych miała miejsce 25 maja i Sochaczew błyszczał na niej podwójnie. W roku ubiegłym z powodu pandemii gala się nie odbyła, a też mieliśmy wówczas laureatkę z Sochaczewa – Wiktorię Umiastowską, która została zaproszona na tegoroczne wręczenie nagród. Jarek i Wiktoria godnie podtrzymują tradycje tego konkursu w Sochaczewie.

Sochaczewska gala laureatów odbędzie się 17 czerwca o 11:00 w Klubie Kontrast SCK. Niestety ze względu na bezpieczeństwo uczestników gala nie będzie miała charakteru otwartego. Będą w niej mogli uczestniczyć tylko laureaci i bliskie im osoby, ale zawsze możecie w szkole pogratulować Jarkowi sukcesu.

gbg

Zdjęcie szkoły ZSCKP
Zespół Szkół Centrum Kształcenia Praktycznego w Sochaczewie
ul. Józefa Piłsudskiego 51
96-500 Sochaczew

BIP

Logo BIP

Gazetka Cichacz2

Logo Cichacz2

Projekty międzynarodowe

Logo projektów międzynarodowych

Medal Pamiątkowy „Pro Masovia”

Pro Masovia

Kontakt

Telefon: (46) 862-23-26
Email: sekretariat_ckp@zsckpsochaczew.edu.pl

logo-sck
logo-wuzetem
logo-wat
logo-schindler
logo-mfo
logo-lotams
logo-dhl

Copyright 2020 © Michał Janiak & Radosław Kozłowski