Nareszcie wakacje!

Wyczekiwane i upragnione po kolejnym roku nauki online. 790 uczniów Osiemdziesiątki rozpoczęło je z radością!

25 czerwca w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Praktycznego uczniowie pojawili się po raz ostatni w tym roku szkolnym. Pogoda, na szczęście była łaskawa i uroczyste wręczenie świadectw odbyło się na świeżym powietrzu, przed szkołą, nie trzeba było zakładać masek.

Uczniowie Osiemdziesiątki tego dnia zostali podzieleni na dwie grupy. Klasy pierwsze i trzecie odebrały świadectwa o godzinie 9:00 a pozostałe o 11:00.  W końcu to 790 uczniów, w tym 65 trzecioklasistów z Branżowej Szkoły I stopnia – oni zakończyli edukację na tym etapie. Uroczystość odbyła się  z zachowaniem szkolnego ceremoniału, był więc sztandar szkoły, hymn i przemówienie dyrektor Julii Jakubowskiej, która gratulowała uczniom i podsumowując miniony rok nauki, trudny zarówno dla uczniów, nauczycieli jak i rodziców, podkreśliła, że wraz z wszystkimi cieszy się z promocji do następnej klasy, gratuluje i tym, którzy otrzymali świadectwa z wyróżnieniem, którzy uzyskali bardzo wysoką średnią, ale cieszą ją wszystkie oceny, które ostatecznie doprowadziły do promocji. Gratulacje i świadectwa z rąk dyrektor szkoły otrzymali ci, którzy mieli najwyższą średnią uprawniającą do „świadectwa z paskiem” – takich uczniów było 27. Ci wyróżniający się nie tylko w nauce otrzymali nagrody książkowe Dyrektora Szkoły – doceniono w ten sposób 50 osób, były też 3 nagrody Starosty Sochaczewskiego, a także trzy nagrody Cechu Rzemiosł Różnych w Sochaczewie.

Dyrektor Julia Jakubowska przypomniała, że ten rok jest szczególny również z tego powodu, że ZS CKP kończy 95 lat. W dobie pandemii nie mogły odbyć się uroczystości jubileuszowe, ale szkole już stuknęło 95 lat, a jako prezent urodzinowy można potraktować salę gimnastyczną, która w następnym roku ma być oddana do użytku, jej budowa właśnie się rozpoczęła.

A w jakich nastrojach uczniowie żegnali się ze szkołą? Radosnych! Czekają ich dwa miesiące wakacji, niektórzy już mają zaplanowane wyjazdy, wielu najpierw trochę popracuje, a dopiero potem wyjedzie. W góry nad morze, najważniejsze, że to będą dwa miesiące odpoczynku od szkoły, mówi Bartek, pełen luz, jeszcze nie wiem, co będę robił, z kumplami na pewno coś wymyślimy. Słonecznych i bezpiecznych wakacji!

gbg

Zdjęcie szkoły ZSCKP
Zespół Szkół Centrum Kształcenia Praktycznego w Sochaczewie
ul. Józefa Piłsudskiego 51
96-500 Sochaczew

BIP

Logo BIP

Gazetka Cichacz2

Logo Cichacz2

Projekty międzynarodowe

Logo projektów międzynarodowych

Medal Pamiątkowy „Pro Masovia”

Pro Masovia

Kontakt

Telefon: (46) 862-23-26
Email: sekretariat_ckp@zsckpsochaczew.edu.pl

logo-sck
logo-wuzetem
logo-wat
logo-schindler
logo-mfo
logo-lotams
logo-dhl

Copyright 2020 © Michał Janiak & Radosław Kozłowski