Osiemdziesiątka w rytmie tanga

Za nami kolejne, już XV Powiatowe Dni Retoryki. Odbyły się 19 października w Teresińskim Ośrodku Kultury. Uczestnicy konkursu mieli za zadanie przygotować wybrany (mógł być autorski) wiersz, fragment prozy, lub skeczu kabaretowego i zaprezentować swoją interpretację przed publicznością i jury.

Każdy uczestnik otrzymywał dyplom za udział w konkursie. Uczniowie Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Praktycznego przedstawili autorski kabaret pt.: „Tango dziadka”, który odegrali w składzie: Julia Kalinowska, Mateusz Borowski, Szymon Monew. Oryginalny pomysł i świetna gra aktorska wywarły na publiczności oraz jury szczególne wrażenie, zwłaszcza, że tekst napisali sami uczestnicy skeczu.

Występy uczniów oceniało gremium w składzie: Katarzyna Flader-Rzeszowska, Katarzyna Rospędowska i Grzegorz Reszka. Najwyższą nagrodę – Złotego Cycerona – otrzymał Mateusz Nguyen z LO w Sochaczewie. W kategorii kabaret nie przyznano nagród, ponieważ, jak uznało jury był to jedyny występ w takiej formie – a to znaczy, że tylko w naszej szkole żywe są tradycje kabaretowe. Miejmy nadzieję, że postawa jurorów nie zniechęci moich kolegów do uprawiania tego rodzaju sztuki. Jesteśmy dumni ze swojego występu i liczymy na sukcesy nie tylko w dziedzinie kabaretu. Tego życzę wszystkim koleżankom i kolegom.

Julia Kalinowska

Zdjęcie szkoły ZSCKP
Zespół Szkół Centrum Kształcenia Praktycznego w Sochaczewie
ul. Józefa Piłsudskiego 51
96-500 Sochaczew

BIP

Logo BIP

Gazetka Cichacz2

Logo Cichacz2

Projekty międzynarodowe

Logo projektów międzynarodowych

Medal Pamiątkowy „Pro Masovia”

Pro Masovia

Kontakt

Telefon: (46) 862-23-26
Email: sekretariat_ckp@zsckpsochaczew.edu.pl

logo-sck
logo-wuzetem
logo-wat
logo-schindler
logo-mfo
logo-lotams
logo-dhl

Copyright 2020 © Michał Janiak & Radosław Kozłowski