Osiemdziesiątka w rytmie tanga

Za nami kolejne, już XV Powiatowe Dni Retoryki. Odbyły się 19 października w Teresińskim Ośrodku Kultury. Uczestnicy konkursu mieli za zadanie przygotować wybrany (mógł być autorski) wiersz, fragment prozy, lub skeczu kabaretowego i zaprezentować swoją interpretację przed publicznością i jury.

Każdy uczestnik otrzymywał dyplom za udział w konkursie. Uczniowie Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Praktycznego przedstawili autorski kabaret pt.: „Tango dziadka”, który odegrali w składzie: Julia Kalinowska, Mateusz Borowski, Szymon Monew. Oryginalny pomysł i świetna gra aktorska wywarły na publiczności oraz jury szczególne wrażenie, zwłaszcza, że tekst napisali sami uczestnicy skeczu.

Występy uczniów oceniało gremium w składzie: Katarzyna Flader-Rzeszowska, Katarzyna Rospędowska i Grzegorz Reszka. Najwyższą nagrodę – Złotego Cycerona – otrzymał Mateusz Nguyen z LO w Sochaczewie. W kategorii kabaret nie przyznano nagród, ponieważ, jak uznało jury był to jedyny występ w takiej formie – a to znaczy, że tylko w naszej szkole żywe są tradycje kabaretowe. Miejmy nadzieję, że postawa jurorów nie zniechęci moich kolegów do uprawiania tego rodzaju sztuki. Jesteśmy dumni ze swojego występu i liczymy na sukcesy nie tylko w dziedzinie kabaretu. Tego życzę wszystkim koleżankom i kolegom.

Julia Kalinowska