W szkole przepracował 52 lata …

Nie żyje Bogumił Taźbirowski – wieloletni nauczyciel, miał 81 lat, zmarł  1 października.

Cale swoje zawodowe życie związany był z Zespołem Szkół Centrum Kształcenia Praktycznego w Sochaczewie. Pracę w szkole rozpoczął  1 września 1961 roku w 1997 przeszedł na emeryturę, ale  ze szkołą się nie rozstał, nadal prowadził zajęcia, chociaż w niepełnym wymiarze godzin, do 2013 roku. W latach 1982 – 1987 pełnił funkcję wicedyrektora  szkoły,  a następnie od 1987 roku kierownika szkolenia praktycznego. W sumie w szkole przepracował 52 lata.

W pamięci  koleżanek i kolegów zapisał się jako człowiek otwarty, życzliwy, pogodny o niezwykle wysokiej kulturze osobistej. W kontaktach zawodowych profesjonalny, oferujący pomoc w każdej sprawie, dla każdego miał dobre słowo – wspominają go ci, którzy z nim pracowali.

Boguś, bo tak do niego zwracano się w sytuacjach mniej oficjalnych, był duszą towarzystwa, potrafił wyjątkowo barwnie opowiadać, dowcipami sypał jak z rękawa.

– Niezwykle szarmancki wobec kobiet, kochał taniec, a jeśli trzeba było zaśpiewać, zawsze można było na niego liczyć, w końcu występował w Chórze Nauczycielskim, spotkania towarzyskie z jego udziałem zawsze były rozśpiewane – wspominają koleżanki.  Przez całe życie zawodowe  oddany szkole, niezwykle zaangażowany w pracę.

I taki pozostanie w pamięci kolegów i koleżanek z pracy.

g

Zdjęcie szkoły ZSCKP
Zespół Szkół Centrum Kształcenia Praktycznego w Sochaczewie
ul. Józefa Piłsudskiego 51
96-500 Sochaczew

BIP

Logo BIP

Gazetka Cichacz2

Logo Cichacz2

Projekty międzynarodowe

Logo projektów międzynarodowych

Medal Pamiątkowy „Pro Masovia”

Pro Masovia

Kontakt

Telefon: (46) 862-23-26
Email: sekretariat_ckp@zsckpsochaczew.edu.pl

logo-sck
logo-wuzetem
logo-wat
logo-schindler
logo-mfo
logo-lotams
logo-dhl

Copyright 2020 © Michał Janiak & Radosław Kozłowski