Wycieczka do Poznania

Niezwykle słonecznego od samego rana 20 października klasy 3blp, 3btp i 3etp wybrały się do Poznania. Przeszliśmy uliczkami Starego Miasta, przywitaliśmy się z Marychem – legendarną postacią, która kojarzy się z propagowaniem gwary poznańskiej, obejrzeliśmy koziołki, a przede wszystkim z maseczkami na sznupie (ustach) posłuchaliśmy zabawnych opowieści o gwarze Pyrlandii. Nasze piękne mele (dziewczyny) i przystojne szczuny (chłopaki) w kucharskich myckach (czapkach) przyrządzili dla nas świętomarcińskie rogale według knipy (książki) – nie potrzebowaliśmy bejmów (pieniędzy), żeby zostać Rogalowymi Czeladnikami. Na koniec oczywiście uczta i tradycyjne pyry z gzikiem. W drodze powrotnej czekała na nas niespodzianka – konkurs z nagrodami, czyli sprawdzian ze zdobytej wiedzy o historii i języku Poznania przygotowany przez naszych bakalorzy (profesorki). Fajnie czasem oderwać się od zajęć lekcyjnych i na żywo „dotknąć” zanikających już tradycji.

Zdjęcie szkoły ZSCKP
Zespół Szkół Centrum Kształcenia Praktycznego w Sochaczewie
ul. Józefa Piłsudskiego 51
96-500 Sochaczew

BIP

Logo BIP

Gazetka Cichacz2

Logo Cichacz2

Projekty międzynarodowe

Logo projektów międzynarodowych

Medal Pamiątkowy „Pro Masovia”

Pro Masovia

Kontakt

Telefon: (46) 862-23-26
Email: sekretariat_ckp@zsckpsochaczew.edu.pl

logo-sck
logo-wuzetem
logo-wat
logo-schindler
logo-mfo
logo-lotams
logo-dhl

Copyright 2020 © Michał Janiak & Radosław Kozłowski