Magiczne święta w Osiemdziesiątce

Spotkanie wigilijne w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Praktycznego zawsze połączone było z tradycyjnymi jasełkami, czyli widowiskiem przygotowanym przez uczniów pod kierunkiem nauczycieli. W ostatnich latach ze względu na pandemię i naukę online, takie widowiska się nie odbyły. W tym roku powrócono do tej tradycyjnej formy, chociaż z wieloma ograniczeniami wymuszonymi przez pandemię.

W czwartek 16 grudnia w szkolnej sali gimnastycznej spotkali się nauczyciele i pracownicy szkoły, by złożyć sobie tradycyjne życzenia świąteczne – od poniedziałku 20 grudnia przez kolejne dni nauka w Osiemdziesiątce, podobnie jak w innych szkołach, będzie odbywać się online.

Było uroczyście, świątecznie, o co postarali się zarówno uczniowie jak i nauczyciele. Ci pierwsi przygotowali jasełka. Sięgnęli po współczesny tekst, z licznymi elementami humorystycznymi, ale przede wszystkim ze szlachetnym przesłaniem.  Zachwycili zarówno umiejętnościami recytatorskimi, wokalnymi jak i kostiumami. Okazuje się, że szafa Pauliny Pabiańczyk, która wraz z uczniami przygotowała jasełka, kryje różne skarby, które w tym momencie okazały się bezcenne. Była więc gwiazda betlejemska strój regionalny, żydowski tałes przywieziony z Jerozolimy, anielskie skrzydła  i kostium kostuchy.  W jasełkowym widowisku wystąpili: Rafał Kiełbasiński i Mateusz Fortuniak 4ET, Maksymilian Nowak i Mateusz Kordzi 4AT, Kamila Geras, Marta Charazińska, Natalia Płachciańska i Karolina Reszka 3 ALG, Piotr Olkowicz i Jakub Nowak 3 CTG oraz Mateusz Gawor 3 BTP.

Mamy taki czas, że zarówno uczniowie jak i nauczyciele rzadko uczestniczą w zbiorowych spotkaniach ze względu na obostrzenia pandemiczne. Tak było i tym razem. Kolejnego dnia jasełka obejrzały tylko wybrane klasy, niestety ogólne kolędowanie w obecnych warunkach było niemożliwe. 

Spotkanie wigilijne nauczycieli odbyło się bez tradycyjnego zasiadania do stołu, bez indywidualnego składania życzeń, bez wspólnego kolędowania. Dyrektor Julia Jakubowska składając życzenia świąteczne, wyraziła potrzeby i oczekiwania  Wszystkich – Zdrowych i Spokojnych Świąt, oby nikogo nie zabrakło w kręgu najbliższych, te słowa głęboko zapadły w serca obecnych. Dziś takie życzenia nabierają wyjątkowego znaczenia.

Uczniowie powrócą do nauki stacjonarnej 10 stycznia, do tego momentu przed i po przerwie świątecznej zajęcia będą odbywać się online. Wesołych Świąt!

gbg

Zdjęcie szkoły ZSCKP
Zespół Szkół Centrum Kształcenia Praktycznego w Sochaczewie
ul. Józefa Piłsudskiego 51
96-500 Sochaczew

BIP

Logo BIP

Gazetka Cichacz2

Logo Cichacz2

Projekty międzynarodowe

Logo projektów międzynarodowych

Medal Pamiątkowy „Pro Masovia”

Pro Masovia

Kontakt

Telefon: (46) 862-23-26
Email: sekretariat_ckp@zsckpsochaczew.edu.pl

logo-sck
logo-wuzetem
logo-wat
logo-schindler
logo-mfo
logo-lotams
logo-dhl

Copyright 2020 © Michał Janiak & Radosław Kozłowski