OBUDŹ SIĘ Z KSIĄŻKĄ NA WIOSNĘ!!!

Już wiosna! Przyszła zatem najwyższa pora, by wybudzić się z zimowego snu. Niektórzy zapadli w niego w listopadzie, ale wielu z nas tkwi w uśpieniu od lat…

Wiosna jest doskonałą porą roku by zmobilizować wszystkie swoje siły i obudzić się do życia razem z odradzającą się przyrodą. Pomocne w tym niełatwym procesie będą oczywiście książki. A tych u nas nie brakuje!

Lubisz codziennie pobyć trochę sam? W nocy budzi Cię byle co? Drży Ci głos, gdy masz się odezwać na lekcji? Czy czasami nie możesz się przemóc, by przejść od myślenia do działania? A może często wybierasz samotne siedzenie w domu zamiast aktywnych rozrywek i grupowych atrakcji? Jeśli tak, to prawdopodobnie należysz do grona wysoko wrażliwych osób. Więc te książki są dla Ciebie:

Dla wysoko wrażliwych, analizujących wszystko bez końca, którzy chcą lepiej zrozumieć i zaakceptować siebie i swój fantastyczny umysł. Rozwinąć i pokochać swoją niezwykłą osobowość, a także nauczyć się organizować otoczenie tak, aby czuć się w nim jak najbezpieczniej.

Jak zyskać poczucie bezpieczeństwa, spokój wewnętrzny i równowagę emocjonalną, aby móc budować, zamiast bezustannie z czymś walczyć? Jak przestać histeryzować z powodu tego, co jest poza Twoją kontrolą i podejmować racjonalne decyzje, aby móc rozwiązywać problemy, zamiast pogarszać sytuację? Ta książka może Ci w tym pomóc.

Dla każdej wrażliwej i empatycznej osoby. Dla tych, co za dużo myślą i czują. Dla każdego chcącego połączyć swoje zasoby intelektualne i emocjonalne, aby zyskać zrozumienie i akceptację otoczenia.

Książki, które mogą dodać otuchy, a czasem nawet rozbawić. Poruszają tematy bliskie każdemu z nas, m.in. problem z poczuciem własnej wartości, lęk przed bliskością, nieumiejętność wyznaczania granic czy głód akceptacji. Jeśli się wahasz – mogą wskazać właściwy kierunek. Jeśli się boisz – może natchną odwagą.

Jesteś nieśmiały lub odczuwasz lęk społeczny? Nawet niepozorne zdarzenia wyzwalają w Tobie niepotrzebne myśli, od których Twój lęk pęcznieje jak nadmuchany balonik, a wraz z nim Twoja pewność siebie staje się coraz mniejsza? Boisz się, że ktoś dostrzeże Twoje wady lub słabości albo zauważy jakąś drobną niezdarność i obdarzy Cię pogardliwym spojrzeniem? Zachęcamy do przeczytania z tej książki:

Książka, która pomogła tysiącom ludzi zrozumieć sens cierpienia i przekuć je w wewnętrzną siłę! Czym jest ból emocjonalny? Gdzie szukać pocieszenia i spokoju ducha? Jak otworzyć się na nowy rozdział w swoim życiu? Na te trudne pytania możesz znaleźć odpowiedź w tej książce:

Każdy z powyższych tytułów dostępny jest w naszej bibliotece szkolnej.

Zapraszamy Wszystkich do korzystania z zasobów biblioteki!

Zdjęcie szkoły ZSCKP
Zespół Szkół Centrum Kształcenia Praktycznego w Sochaczewie
ul. Józefa Piłsudskiego 51
96-500 Sochaczew

BIP

Logo BIP

Gazetka Cichacz2

Logo Cichacz2

Projekty międzynarodowe

Logo projektów międzynarodowych

Medal Pamiątkowy „Pro Masovia”

Pro Masovia

Kontakt

Telefon: (46) 862-23-26
Email: sekretariat_ckp@zsckpsochaczew.edu.pl

logo-sck
logo-wuzetem
logo-wat
logo-schindler
logo-mfo
logo-lotams
logo-dhl

Copyright 2020 © Michał Janiak & Radosław Kozłowski