Projekt „Ten zegar stary”

8 i 9 marca 2022 klasy 3atp i 3btp na lekcji fizyki zaprezentowały swoje prace z projektu „Ten zegar stary”. Młodzież wyszukała najważniejszych dat z historii zegarów, przedstawiła zdjęcia zabytkowych zegarów w okolicy swojego zamieszkania, wyjaśniła dlaczego żeglarze mieli tak duży problem z wyznaczeniem długości geograficznej oraz omówiła budowę i zasadę działania zegara kwarcowego. Niektóre grupy zbudowały zegar z wychwytem. Modele tego zegara można obejrzeć w pracowni fizyki w sali 113.

Nad wykonaniem tego projektu czuwała nauczycielka fizyki Małgorzata Buczek.

Zdjęcie szkoły ZSCKP
Zespół Szkół Centrum Kształcenia Praktycznego w Sochaczewie
ul. Józefa Piłsudskiego 51
96-500 Sochaczew

BIP

Logo BIP

Gazetka Cichacz2

Logo Cichacz2

Projekty międzynarodowe

Logo projektów międzynarodowych

Medal Pamiątkowy „Pro Masovia”

Pro Masovia

Kontakt

Telefon: (46) 862-23-26
Email: sekretariat_ckp@zsckpsochaczew.edu.pl

logo-sck
logo-wuzetem
logo-wat
logo-schindler
logo-mfo
logo-lotams
logo-dhl

Copyright 2020 © Michał Janiak & Radosław Kozłowski