#SkarpetkoweWyzwanie

21 marca z okazji Światowego Dnia Zespołu Downa uczniowie naszej szkoły przystąpili do skarpetkowego wyzwania oraz przygotowali gazetkę tematyczną.

Dwie różne skarpetki stały się symbolem Światowego Dnia Zespołu Downa, ponieważ chromosom ma kształt przypominający skarpetę. Data 21 marca też jest symboliczna, ponieważ ludzie z zespołem Downa mają dodatkowy chromosom numer 21. Mają ich trzy zamiast dwóch. Dlatego ta choroba genetyczna bywa też nazywana trisomią 21. Celem akcji jest szerzenie wiedzy na temat osób z zespołem Downa. Oczywiście wciąż muszą one walczyć o akceptację społeczeństwa, szansę na zdobycie wykształcenia i możliwość podejmowania pracy. Dzięki wiedzy i pozytywnym przykładom z własnych przeżyć każdy może przezwyciężyć uprzedzenia i pomóc innym stać się pełnoprawnymi członkami społeczeństwa, którzy mogą realizować swoje marzenia i żyć pełnią życia.

#InclusionMeans #skarpetkowewyzwanie #SockChallenge #WorldDownSyndromeDay

Zdjęcie szkoły ZSCKP
Zespół Szkół Centrum Kształcenia Praktycznego w Sochaczewie
ul. Józefa Piłsudskiego 51
96-500 Sochaczew

BIP

Logo BIP

Gazetka Cichacz2

Logo Cichacz2

Projekty międzynarodowe

Logo projektów międzynarodowych

Medal Pamiątkowy „Pro Masovia”

Pro Masovia

Kontakt

Telefon: (46) 862-23-26
Email: sekretariat_ckp@zsckpsochaczew.edu.pl

logo-sck
logo-wuzetem
logo-wat
logo-schindler
logo-mfo
logo-lotams
logo-dhl

Copyright 2020 © Michał Janiak & Radosław Kozłowski