Trio-basket w Garbolewskim

Turniej Trio – Basket ma w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Praktycznego już kilkuletnią tradycję. Przed epidemią Covid-19 były to zawody z udziałem szkół ponadgimnazjalnych powiatu sochaczewskiego, a Turniej miał rangę  Szkolnych Mistrzostw Sochaczewa w Trio Basket. W tym roku, z wiadomych względów, jego zasięg został ograniczony wyłącznie do zespołów ZS CKP.

Wtorek 22 marca minął więc w „Osiemdziesiątce” pod znakiem koszykówki. Już po raz dziewiąty na parkiecie szkolnej sali gimnastycznej spotkali się miłośnicy tej, bądź co bądź, olimpijskiej dyscypliny sportowej. Tym razem rywalizowano o puchary dyrektor Szkoły Julii Jakubowskiej. Chociaż był to turniej wewnątrzszkolny, a nie jak do tej pory Mistrzostwa Sochaczewa, emocji nie brakowało.

Do rywalizacji przystąpiło 8 drużyn męskich i cztery dziewczęta, które zagrały w udo-basket. Marta Charazińska i Karolina Reszka wygrały 7:3 z Aleksandrą Karwaszewską i Weroniką Budzyńską – brawa dla dziewczyn za determinację i sportowego ducha, którego wniosły do zawodów.

W turnieju męskim, zwyciężył zespół Chłopcy ZPW. W finale pokonali 10:8 Koper Squad.

– Zwycięstwo jest ważne, ale najważniejsza jest aktywność fizyczna i dobra zabawa i niech to będzie dobry prognostyk, wierzymy, że kolejny turniej odbędzie się już w nowej sali gimnastycznej – mówiła dyrektor Julia Jakubowska dziękując i gratulując zawodnikom. Przygotowano dla nich pamiątkowe dyplomy oraz puchary ufundowane przez dyrekcję szkoły oraz Starostwo Powiatowe w Sochaczewie.

A ponieważ nie samym sportem uczeń żyje, zwycięskie zespoły otrzymały również od Kamila Dybca wejściówki na dowolnie wybrany film w Kinie Odeon. Kolejny Turniej  za rok i mamy nadzieję, że w formule sprzed epidemii. 

Szczegółowe wyniki turnieju:

I runda

Absztykanci – Nerf Miner 6:3

Koper Squad – Zespół D 5:4

Chłopaki ZPW – Skute Bobo 7:5

Team Najman – Pierwsza ajti 4:3

Półfinały

Koper Squad – Absztykanci 12:6

Chłopaki ZPW – Team Najman 5:2

Finał

Chłopaki ZPW – Koper Squad 10:8

Repasaże

Zespół D – Nerf Miner 10:3

Skute Bobo – Pierwsza ajti 8:2

Absztykanci – Team Najman 5:3

Zespół D – Skute Bobo 8:6

Nerf Miner – Pierwsza ajti 4:2

Zespół D – Absztykanci 16:2

Koper Squad – Zespół D 7:2

Kolejność zespołów

1.Chłopcy ZPW (Jakub Dąbrowski, Radosław Majewski, Eryk Wojciechowski, Damian Łukawski)

2.Koper Squad (Kamil Zieliński, Damian Paźgier, Kamil Żuchowski, Maciej Kochanek)

3.Zespół D (Michał Dziwulski, Jan Niegowski, Nikodem Zofczak)

4.Absztykanci (Patryk Kacprzak, Benedykt Cieśla, Patryk Kaliński, Ernest Ogrzebacz)

5.Team Najman (Mateusz Spilaszek, Wiktor Zbińkowski, Robert Jeleń)

6.Skute Bobo (Bartosz Kryś, Maciej Modelewski, Bartosz Burski, Patryk Olejniczak)

7.Nerf Miner (Bartek Górski, Tobiasz Fabisiak, Kacper Bliźniewski, Gracjan Tomecki)

8.Pierwsza ajti (Jan Gabryś, Michał Pastuszko, Paweł Jaworski, Wojciech Michałowski)

Zdjęcie szkoły ZSCKP
Zespół Szkół Centrum Kształcenia Praktycznego w Sochaczewie
ul. Józefa Piłsudskiego 51
96-500 Sochaczew

BIP

Logo BIP

Gazetka Cichacz2

Logo Cichacz2

Projekty międzynarodowe

Logo projektów międzynarodowych

Medal Pamiątkowy „Pro Masovia”

Pro Masovia

Kontakt

Telefon: (46) 862-23-26
Email: sekretariat_ckp@zsckpsochaczew.edu.pl

logo-sck
logo-wuzetem
logo-wat
logo-schindler
logo-mfo
logo-lotams
logo-dhl

Copyright 2020 © Michał Janiak & Radosław Kozłowski