Dla absolwentów Branżowej Szkoły I stopnia w zawodzie fryzjer (kwalifikacja AU.21 lub dyplom czeladniczy w zawodzie fryzjer).

W roku szkolnym 2020/2021 również dla absolwentów Zasadniczej Szkoły Zawodowej w zawodzie fryzjer (kwalifikacja A.19 lub dyplom czeladniczy w zawodzie fryzjer)

KWALIFIKACJA

AU.26 Projektowanie fryzur

Nauka oraz uzyskanie kwalifikacji technika usług fryzjerskich umożliwia między innymi podjęcie zatrudnienia w zakładach fryzjerstwa damskiego i męskiego, salonach piękności, studiach metamorfozy, czy otworzenia własnej działalności gospodarczej.

Do zadań zawodowych technika usług fryzjerskich należy:

• strzyżenie włosów damskich, męskich i dziecięcych
  • wykonywanie zabiegów pielęgnacyjnych włosów i skóry głowy przy użyciu odpowiednio dobranych preparatów
  • ondulowanie i prostowanie chemiczne włosów
  • wykonywanie fryzur okolicznościowych
  • zagęszczanie i przedłużanie włosów
  • projektowanie i stylizacja fryzur
  • koloryzacja i rozjaśnianie włosów
  • dobieranie fryzury zgodnie z zasadami antropometrii
  • prowadzenie doradztwa z zakresu stylizacji fryzur
  • udzielanie porad w zakresie zapobiegania chorobom skóry głowy i włosów
  • prowadzenie promocji i marketingu usług fryzjerskich
  • zarządzanie zakładem fryzjerskim

Nauka kończy się egzaminem zewnętrznym organizowanym przez Okręgową Komisję Egzaminacyjną w wyniku, którego otrzymacie świadectwa potwierdzające kwalifikację w zawodzie. Otwiera to możliwość zdobycia tytułu technika usług fryzjerskich w ramach obszaru kształcenia określonego w klasyfikacji zawodów szkolnictwa zawodowego.